Zajímavosti ze světa práce

Mezi zaměstnanci se šíří nová praktika - "nepřijít do práce"!

Situace na trhu práce mi v posledních měsících připadá jako hra "Kdo s koho". Mají zaměstnavatelé firemní pracovní podmínky přizpůsobit trendům na trhu práce a morálce nové generace? Nebo se přizpůsobí zaměstnanci?

Prognóza trhu práce pro rok 2018

Traduje se názor, že v roce 2018 bude neuspokojivá situace na trhu práce stále trvat a dále se prohlubovat. Míra nezaměstnanosti ještě poklesne. Jaký bude rok 2018 v HR?

Ať Vám nic neuteče: Novelizace v pracovně-právní oblasti platné od začátku roku 2018

Aktuální novela zákona o specifických zdravotních službách reaguje na úpravu soukromého práva z roku 2014 a provádí úpravu dotčených pojmů tak, aby odpovídaly novému občanskému zákoníku. Jde o novelu s číslem 202/2017 Sb., která nabývá účinnosti 1. listopadu 2017.

ZAMĚSTNÁVÁNÍ CIZINCŮ V ČR - aktuálně k 30.9.2017

Zúčastnila jsem se konference Zaměstnávání cizinců v ČR pořádané Regionální hospodářskou komorou dne 25.10.2017. Přednášejícími byli zástupci ÚP ČR, Ministerstva vnitra ČR, Odboru evropského a mezinárodního práva MPO, Vízového odboru i Státního úřadu inspekce práce.

Školení nového nařízení EU o ochraně osobních údajů - GDPR

Zúčastnili jsme se školení o Nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů, které nabyde účinnost 25. 5. 2018. Toto nařízení obnáší obrovské restrikce, regulace a povinnosti při práci s osobními údaji pro všechny organizace bez výjimky. Nemohli jsme samozřejmě chybět!

Jak se hledá ředitel nebo top manager? Jak se připravit a na co si dát pozor?

Jednatelka společnosti FENIX PERSONAL - Lucie Sedláčková poskytla rozhovor elektronickému magazínu Podnikatel.cz na téma Jak se hledá ředitel nebo top manažer firmy.

Nadcházející VELETRHY PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ Jihomoravský kraj 2017

Přinášíme vám čerstvý seznam pracovních veletrhů konajících se v Jihomoravském kraji od září 2017. Veletrhy jsou místem protnutí pracovních nabídek a zájemců o práci. Firmy mají jedinečnou možnost prezentovat zde svou značku a pracovní nabídky. Uchazeči zase svou značku a osobnostní i pracovní potenciál. Věříme, že si vyberete. Seřadili jsme je podle času termínů konání.

Netradiční zaměstnanecké benefity z Česka i zahraničí, které jste rozhodně nečekali

Občas se v inzerátech objeví benefit, který sice nepatří mezi priority zaměstnance, ale právě díky němu mu utkví pracovní nabídka v paměti. Některé odměny jsou zajímavé a jiné až kuriózní.

Které benefity zaměstnance opravdu zaujmou?

V dnešní době je vysoká poptávka po zaměstnancích a ti kvalitní jsou obzvlášť žádaní. Jak je zaujmout, aby si vybrali vaši firmu? Jednou z možností jsou zaměstnanecké benefity. Ale které opravdu nalákají nové zaměstnance, udrží staré a odliší vás od ostatních zaměstnavatelů? Jak z běžných benefitů udělat ty skutečně zajímavé?